przestanie picia samemu

Jak przestać pić alkohol samemu?

Alkoholizm to choroba chroniczna, czyli taka, która zostaje z uzależnionym do końca życia. Można tylko łagodzić jej objawy, próbować żyć w trzeźwości i unikać okazji do powrotu w okropne sidła uzależnienia. Wiele osób zadaje pytanie czy można przestać pić samemu? Nie jest to łatwe i znakomita większość potrzebuje kompleksowej i czasami całodobowej opieki specjalistów w ośrodku leczenia uzależnień. Jak wyjść z nałogu samemu? Zobaczmy!

Zasada NR 1 - Świadomość własnej słabości

Pierwszą zasadą jest uznanie bezsilności wobec alkoholu lub jakiejkolwiek innej używki. Musimy mieć świadomość swojej słabości. Inaczej otwieramy furtkę na pojedyncze sytuacje, które mogą znów powodować u nas uzależnienie. Niestety alkohol nie jest łatwym przeciwnikiem i nie wystarczy raz pokonać nałóg. Pozostajemy z nim do końca życia. Wystarczy kilka chwil nieuwagi, pojedyncza słabość, by znów dać się pokonać. Niestety jeden z ciosów może być śmiertelny.

Zasada NR 2 - Zapisanie się na spotkania AA

Warto jak najszybciej udać się także na spotkanie pierwszej grupy AA ( kliniki AA ) w Twojej okolicy. Takie cykliczne spotkania są niezwykle ważne. Uświadamiają, że nie jesteśmy sami ze swoim problemem a w naszym najbliższym otoczeniu jest wiele ludzi, którzy też nie mają łatwo. Warto przełamać wstyd i strach i udać się na terapię alkoholową.

Zasada NR 3 - Zaufaj specjalistą leczenia uzależnień

Warto zaufać terapeutom. To ludzie, którzy dużo widzieli i słyszeli i naprawdę znają szereg skutecznych metod w walce z nałogiem. Warto nie zastanawiać się, nie poddawać sensowności działań tylko robić to, co powinniśmy. Niestety w wypadku alkoholizmu nie możemy stosować taryfy ulgowej.

Zasada NR 4 - Wiara w życie bez nałogu

Zawsze miejmy przed sobą perspektywę lepszej przyszłości, nowego świata wolnego od nałogów. Twórzmy plany i marzenia. Planujmy przyszłość z ukochanymi ludźmi. Bardzo skuteczną metodą walki z alkoholizmem jest znalezienie innej zajmującej pasji. Dobrym przykładem jest uprawianie sportów. Są niezwykle zajmujące i dobrze wpływają na zdrowie i całe ciało człowieka.

Życzymy dużo determinacji w walce z ciężkim nałogiem. Trzymamy za wszystkich kciuki!

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *