zmuszenie do leczenia

Jak zmusić alkoholika do leczenia odwykowego

Teoretycznie nie da się kogokolwiek do czegokolwiek zmusić. Jeżeli mowa o człowieku dorosłym, który samodzielnie dokonuje swych wyborów i podejmuje osobiste decyzje, nie ma szans na to, aby bez jego wiedzy nakazać mu coś, co wpłynąć ma na zmianę jego dotychczasowego życia. Szczególnie trudne jest w związku z tym zwalczanie problemu alkoholizmu.

"BĄDŹ WYTRWAŁY W WALCE Z UZALEŻNIENIEM TWOJEJ BLISKIEJ OSOBY"

Musisz być zdeterminowany w walce z uzależnieniem

Jako rodzina musimy jednak pamiętać, że nasza bliskość jest wówczas uzależnionemu bardzo potrzebna. Nie poddawajmy się w dyskusjach z nim, toczeniu rozmów o jego nałogu, specjalnie po to, żeby pokazać mu, iż ma problem z procentami. Dzięki temu skłonimy go, do podjęcia walki o swoje zdrowie.

Jak przygotować się do rozmowy z alkoholikiem?

artykuł - alkoholizm

Zanim jednak zaczniemy wdawać się w dialog z nałogowcem, musimy do tego typu dyskusji właściwie się przygotować. Najlepiej poczytać obszernie na temat alkoholizmu, aby mieć konkretne argumenty dla rozmówcy. Szczególnie cenne okazują się nie tylko fachowe artykuły, w których często jest sporo informacji medycznych, może niekoniecznie przydatnych komuś, kto chce działać praktycznie. Dlatego też ciekawą alternatywą okazuje się m.in. zasięgnięcie opinii innych, którzy mają podobną sytuację do naszej. W tym celu stworzone zostały fora internetowe, jakie gwarantują bezproblemowe nawiązanie kontaktu z zainteresowanym.

Skuteczna forma skłonienia uzależnionego do leczenia

Skuteczną formą skłonienia uzależnionego do walki o siebie jest między innymi notoryczne podkreślanie, że jest on pod wpływem działania nałogu. Nie chodzi o to, aby go krytykować, ale żeby mu uzmysławiać konkretne momenty, w jakich nałogowiec poddaje się swej chorobie. Być może w ten sposób dotrze do niego, że pogrąża się w ciągu i rujnuje życie sobie oraz najbliższym. Starajmy się za wszelką cenę podkreślać mu negatywne sutki picia.

alkoholizm - rozmowa

W końcu warto również wspomnieć o alternatywie, jaką może być aktywność fizyczna. Z reguły sport pozwala wyrobić charakter, a przede wszystkim determinację w dążeniu do obranego celu i samozaparcie. Te cechy jak najbardziej przydają się także w przypadku walki z alkoholizmem.

"REALIZACJA POWYŻSZYCH FORM WSPARCIA ZWIĘKSZA PRAWDOPODOBIEŃSTWO PODJECIA WALKI PRZEZ OSOBĘ UZALEŻNIONĄ"

Kiedy wszystkie powyższe formy wsparcia już zrealizujemy, większe jest prawdopodobieństwo, że osoba chora „opamięta się” i zorientuje, że wymaga profesjonalnego leczenia odwykowego.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *